Witaminy i minerały w służbie organizmu

Witaminy i minerały w służbie organizmu

Każdy z nas od czasu do czasu odczuwa mniejsze i większe dolegliwości zdrowotne.

Niewiele jednak osób wiąże nieco gorsze samopoczucie nie z chorobą, a niedoborem pewnych substancji w diecie. Warto jest poznać nasze zapotrzebowanie i aktualny poziom różnych niezbędnych do życia elementów.

Jak określić zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy

Składowych jest wiele, zależy to zarówno od wieku, jak i trybu życia. Różne zapotrzebowanie mają kobiety i mężczyźni w tym samym wieku. Osoby pracujące fizycznie siłą rzeczy będą wypłukiwać znacznie więcej cennych składników aniżeli pracujący umysłowo. Ponadto różnego rodzaju używki i nałogi mają bardzo negatywny wpływ na poziom wielu mikroelementów. I to wszystko właśnie powoduje, że nie ma złotego środka w kwestii ustalenia i zaspokojenia zapotrzebowania różnych ludzi. Warto jest zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka.

Znalazłem środek dla mojej grupy zawodowej, czy to działa?

Od pewnego czasu na rynku pojawił się trend, by właśnie nie tylko dostosowywać rodzaj witamin i mikroelementów w preparacie do wieku, ale również i zawodu. Tak naprawdę bardziej niż o zawód chodzi tutaj o po prostu ilość ruchu, stres, pozycję zajmowaną podczas jednostajnej pracy, narażenie na czynniki atmosferyczne i wiele innych. Względem rodzaju pracy można tak naprawdę przyznać że ledwie kilka rodzajów ma rację bytu i jest naprawdę przydatne, a nadmierna fantazja marketingowców spowodowała pewną ilość produktów o znacznej cenie, ale skuteczności podobnej jak te znacznie tańsze produkty.

2 komentarze do “Witaminy i minerały w służbie organizmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *