Skuteczne odchudzanie dzięki suplementacji

Skuteczne odchudzanie dzięki suplementacji

Wiele osób myśli o poprawie swojej sylwetki. Reklamy oczywiście obiecują nam dzięki kilku tabletkom idealną figurę. Prawda jest nieco inna, jednak nie można nie mówić o skuteczności pewnych suplementów.

Zaczynamy odchudzanie

Pierwszym krokiem powinna być dietetyczka lub trener personalny z odpowiednimi uprawnieniami i szkoleniami dotyczącymi układania diety. Doświadczony fachowiec przeprowadzi wywiad, dokona stosownych pomiarów i przede wszystkim dostosuje aktywność fizyczną i posiłki do rozkładu dnia. Dodatkiem do tego wszystkiego jest odpowiednia suplementacja, która potęguje wyniki, ale na pewno nie zastąpi zmiany trybu życia i jego stylu.

Jakie suplementy wybrać?

Na rynku występują różne typy środków na odchudzanie, ale trzy główne należy wyróżnić. Są to termogeniki, spalacze tłuszczu i środki na redukcję wody w organizmie. Kompleksowe preparaty to naturalnie mieszanka wszystkich składników. Termogeniki potrzebne są szczególnie podczas ćwiczeń. Wskutek podniesienia temperatury ciała ułatwiają korzystanie organizmu z zapasów tłuszczowych i przyspiesza ich rozpad. Spalacze tłuszczu mają natomiast za zadanie poniekąd zmusić organizm do szybkiego czerpania ze wspomnianych zapasów tłuszczowych. Jednak regularna aktywność fizyczna jest tutaj absolutną podstawą. W kwestii suplementów redukujących retencję wody, to mają one zbawienny wpływ na cellulit a także pozwalają osiągać szybkie wyniki, gdyż wskutek pozbycia się nadmiaru wody pierwsze kilogramy znikną w kilka dni. Zrównoważenie diety, suplementacji i aktywności fizycznej może dać Ci wymarzoną sylwetkę na lato.

2 komentarze do “Skuteczne odchudzanie dzięki suplementacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *