Inhalacja jako nieco zapomniana metoda leczenia

Inhalacja jako nieco zapomniana metoda leczenia

Wielu z nas z lat dzieciństwa pamięta doskonale inhalacje. Wiele schorzeń zatok i poważnych przeziębień nasze matki i babcie leczyły w ten sposób a następnie metoda ta odeszła w niepamięć.
Jednakże ostatnio przeżywa ona prawdziwy renesans.

Odpowiedni sprzęt

W dawnych czasach wystarczyło użyć garnka lub innego naczynia i ręcznika. Dziś jednak nebulizator jest obecny w niemal każdym domu. Każda dobra apteka internetowa posiada w swojej ofercie inhalatory rodzaju. Różnią się one wydajnością, pojemnością zbiornika na środek i jego mobilnością. Ważne jest także regularne serwisowanie, więc bezproblemowo w takiej aptece znajdzie się również akcesoria i części zamienne. Wymiana maski do nebulizacji a także przewodu od urządzenia do maski to podstawa co pewien czas.

Co oprócz sprzętu?

Oprócz części zamiennych warto jest pamiętać o odpowiednim czyszczeniu wszystkich elementów. Wszakże szczególnie na masce osadza się wiele bakterii, które będą rozwijać się kiedy ich nie usuniemy. Sama woda niestety nie pomoże pomimo aseptycznym materiałom z których wykonana jest owa maska. Jednak niedrogie i dobre płyny do czyszczenia nie tylko maski, ale również innych obiektów narażonych na ekspozycję na bakterie i wirusy. Ponadto z informacji ważnych do wspomnienia należy także wspomnieć o inhalatorach w nietypowych kształtach, które mogą zachęcać dzieci do stosowania inhalacji. Sam dźwięk i maska może budzić lęki, ale forma na przykład rybki lub pingwinka bardzo szybko przełamie wszelkie bariery związane ze strachem.

2 komentarze do “Inhalacja jako nieco zapomniana metoda leczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *